top of page
ESENCE NA STRACH
ASPEN - TOPOL OSIKA
ASPEN - TOPOL OSIKA

Neodůvodněné a nevysvětlitelné strachy a obavy. Pro lidi, kteří jsou všeobecně nervózní a úzkostliví, propadají náhlým bezdůvodným strachům a obavám, mají bujnou fantazii, kterou doprovází např. strach z duchů, z nadpřirozených sil, také mají strach ze tmy, v noci mají často špatné sny, probouzejí se a pak se znovu bojí usnout. Typické pro děti, které se v noci bojí, vyžadují rozsvícené světlo, otevřené dveře k rodičům, mluví ze spaní, trpí náměsíčností apod.

press to zoom
CHERRY PLUM - SLÍVA TŘEŠŇOVÁ
CHERRY PLUM - SLÍVA TŘEŠŇOVÁ

Silné negativní emoce jako výbuchy zuřivosti, nepříčetnost, hysterie a návaly pláče, náhlá agresivita, kdy člověk jedná pod nekontrolovatelným vlivem emocí. Lidé v esenci Cherry Plum dlouho potlačují své emoce v sobě, pociťují neustálé vnitřní napětí (jako přetlakovaný papiňák) a pak najednou vybouchnou a nedokážou se ovládat.

press to zoom
MIMULUS - KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ
MIMULUS - KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ

Strachy ze známých a konkrétních věcí - např. strach z konkrétních lidí, z nemoci, nehody, ztráty zaměstnání, strach, že si nenajdeme partnera, nebo že nás partner opustí, strach ze zubaře, z lékařského ošetření, strach mluvit na veřejnosti, strach ze zkoušky, strach ze zvířat, z cestování letadlem, ve výtahu a mnoho dalších.

press to zoom
RED CHESTNUT - JÍROVEC ČERVENÝ
RED CHESTNUT - JÍROVEC ČERVENÝ

Extrémní strach o své blízké. Lidé, kteří potřebují esenci Red Chestnut, neustále sýčkují a "malují čerta na zeď", ve všem vidí hrozbu nějakého neštěstí a potenciální nehodu. Pětiminutové zpoždění partnera si okamžitě vysvětlí tak, že se mu jistě něco hrozného stalo. Svým dětem nedopřejí přirozený pohyb a zábavu, protože mají přílišné obavy, aby se nezranily.

press to zoom
ROCK ROSE
ROCK ROSE

Hluboký strach, pocity paniky a zděšení, otřes způsobený náhlou kritickou situací (úraz, nehoda, přepadení, napadení zvířetem atd.) nebo špatnou zprávou. Esence je taky vhodná na neklidný spánek, noční můry. Je důležitou součástí Rescue Remedy - Krizové esence.

press to zoom
04.jpg
ASPEN - TOPOL OSIKA
Populus tremula
Mladé pupeny i kůra topolu se v lidovém léčitelství používají k tišení revmatické bolesti kloubů, při horečce a při léčbě zánětu močových cest. Působí dezinfekčně i hojivě. Topol prospěšný i při zánětu prostaty. Zevně pomáhá u špatně se hojících ran, popálenin, hemoroidů.
 
Bachova esence Topol je vhodná pro nejasné neznámé obavy, pro které nelze poskytnout žádné vysvětlení ani žádný důvod. Jedná se o předtuchy, neklid, úzkost, pocit, že se stane něco nepříjemného nebo děsivého, obavy z nějakého neštěstí a to ve dne i v noci. Objevuje se neustálá frustrace, nedůvěra v život a bezmocnost. Tito lidé mohou také trpět nočními můrami či náměsíčností, v noci se bojí probouzet a následně usínat. Stávají se oběťmi vlastních představ a často se obávají říct o svých potížích ostatním, aby nebyli považováni za blázny.
Jedná se o velmi citlivé lidi, kteří podvědomě cítí nadcházející konflikty a nepříjemnosti. Při tomto citlivém vnímání okolí sami přicházejí o velkou část své životní síly a energie. Cítí se sklíčeně a vystrašeně, důvod ale jasný není. Prostě něco „cítí".
Tato esence je také vhodná pro děti, které mohou vyžadovat v noci rozsvícené světlo nebo otevřené dveře do ložnice rodičů aj.
Esence pomáhá se podívat na svůj strach s nadhledem a tak ho zvládnout a překonat. Obavy tu vždy s námi byly a budou, ale Aspen nám dá sílu nesklouznout do starých kolejí strachu. Umožní nám si vnitřní důvěru, že vše má hluboký smysl a bude nám v pravý čas odhaleno.
bottom of page