top of page
ESENCE NA STRACH
04.jpg
ASPEN - TOPOL OSIKA
Populus tremula
Mladé pupeny i kůra topolu se v lidovém léčitelství používají k tišení revmatické bolesti kloubů, při horečce a při léčbě zánětu močových cest. Působí dezinfekčně i hojivě. Topol prospěšný i při zánětu prostaty. Zevně pomáhá u špatně se hojících ran, popálenin, hemoroidů.
 
Bachova esence Topol je vhodná pro nejasné neznámé obavy, pro které nelze poskytnout žádné vysvětlení ani žádný důvod. Jedná se o předtuchy, neklid, úzkost, pocit, že se stane něco nepříjemného nebo děsivého, obavy z nějakého neštěstí a to ve dne i v noci. Objevuje se neustálá frustrace, nedůvěra v život a bezmocnost. Tito lidé mohou také trpět nočními můrami či náměsíčností, v noci se bojí probouzet a následně usínat. Stávají se oběťmi vlastních představ a často se obávají říct o svých potížích ostatním, aby nebyli považováni za blázny.
Jedná se o velmi citlivé lidi, kteří podvědomě cítí nadcházející konflikty a nepříjemnosti. Při tomto citlivém vnímání okolí sami přicházejí o velkou část své životní síly a energie. Cítí se sklíčeně a vystrašeně, důvod ale jasný není. Prostě něco „cítí".
Tato esence je také vhodná pro děti, které mohou vyžadovat v noci rozsvícené světlo nebo otevřené dveře do ložnice rodičů aj.
Esence pomáhá se podívat na svůj strach s nadhledem a tak ho zvládnout a překonat. Obavy tu vždy s námi byly a budou, ale Aspen nám dá sílu nesklouznout do starých kolejí strachu. Umožní nám si vnitřní důvěru, že vše má hluboký smysl a bude nám v pravý čas odhaleno.
bottom of page