top of page

Jak se zbavit strachu?


Strach nás může v těchto dnech ovládat více než kdykoliv jindy.

Koronavirus posiluje naše přirozené tendence ke strachu, snažíme se vymanit z tlaku médií a neustálých zpráv. Ale již to úplně nejde. V dnešní přetechnizované době jsme velmi závislí a jako takoví i velmi zranitelní. Propadáme nepříjemným pocitům se kterými si úplně nevíme rady.

Bachovy květové esence nám mohou pomoci si vyladit emoce a harmonizovat

pocity jednoduchou, bezpečnou

a přírodní cestou.

Např. pokud se obáváme o naše blízké, pak nám pomůže Bachova květová esence Červený kaštan - Red Chestnut. Umožní nám získat nadhled a víru, že vše bude dobré a vnímat reálnou míru rizika a neutápět se pouze ve strachu.

Pokud víme, čeho se bojíme a umíme naše obavy jasně pojmenovat, využijeme Kejklířku skvrnitou - Mimulus. Naopak když trpíme neblahým tušením, úzkostí a nejasným či neuchopitelným strachem, využijeme Topol osiku, anglicky Aspen.

Pokud nám náš strach již přerostl přes hlavu, naše úzkost je nezvladatelná popř. se pohybujeme na úrovni paniky, potom Rock Rose nám přinese vytoužené zklidnění mysli.

Pokud máme pocit, že je toho na nás příliš a každou chvíli vybuchneme nebo se již déle nedokážeme ovládat, pak použijeme Slívu třešňovou neboli Cherry Plum.

Strach nás dokáže dokonale ochromit, zabíjí v nás nejen naši radost ze života, ale snižuje i naše rozhodovací schopnosti a oslabuje imunitní systém.

Řešit náhlé a nečekané situace můžeme i s krizovou esencí. Je to jediná kombinace esencí, která je předem daná a slouží k řešení náhlých krizových situací a pocitů.

K dlouhodobé harmonii a pohodě si ovšem nechte namíchat esence dle aktuálních emocí a pocitů, které prožíváte.2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page